Skip Navigation

O pracowni-firmie

fot.Ania Zielińska

Pracownia artystyczna "Kamyk Zielony" powstała w ramach projektu realizowanego przez firmę "Żółty Kot" (www.zoltykot.pl). W miejscu tak kreatywnym powstają i powstawać będą różnego rodzaju mniejsze, lub większe dzieła. Zapraszam dzieci na warsztaty plastyczne organizowane w pracowni oraz dorosłych do kupowania wspaniałych, oryginalnych upominków dla siebie, bądź dla kogoś bliskiego. Firmy zapraszam do współpracy.

"Kamyk Zielony" - rękodzieło artystyczne autorstwa Weroniki Polak


Facebook: https://www.facebook.com/pracowniakamykzielony/?ref=hl

"Kamyk Zielony" to witryna prezentująca moje prace. Została założona z pasji i miłości do oryginalności i wyrażania poprzez sztukę. Jest owocem mojej fascynacji różnymi metodami twórczej ekspresji, która zaczęła się jeszcze w dzieciństwie. Pracę ze sztuką odkrywałam w liceum plastycznym w Zielonej Górze, gdzie zgłębiałam tajniki rysunku, malarstwa, kompozycji, rzeźby i fotografii. Szukając własnego stylu, zaczęłam eksperymentować z różnymi technikami i wprowadzać nutkę oryginalności do nawet najzwyklejszych przedmiotów. Tak też narodziło się zainteresowanie malarstwem na jedwabiu oraz tworzeniem biżuterii.

Moje prace były prezentowane na targach rękodzieła artystycznego w Oslo w Norwegii, podczas zielonogórskiego święta Winobranie 2001, 2002; w Warszawie (2011,2012r), we Wrocławiu (2013r) oraz w Zielonej Górze (2013r.)

W pracy wykorzystuję takie techniki jak malarstwo olejne, decoupage, rzeźbę oraz malarstwo na jedwabiu. W tworzonej przeze mnie biżuterii łączę ze sobą kamienie półszlachetne, drewno, szkło, ceramikę oraz tworzywa sztuczne. Stale poszukuję nowych dróg ekspresji i rozszerzam gamę używanych materiałów.

Wierzę, że otaczanie się sztuką może dodawać siły i radości, sprawiać, aby ludzie lepiej się czuli i pozwalali sobie na podejmowanie wyzwań, poszukiwanie swojej drogi. Zacząć nowy etap, odważyć się być oryginalnym, pozwolić, aby piękno stało się częścią naszego życia. "Ściskając w ręku kamyk zielony, patrząc jak wszystko zostaje w tyle..." śpiewała przecież kiedyś Maryla Rodowicz...

Na dobry początek zapraszam w podróż po stronie "Kamyk Zielony" !

Weronika Polak